Artur Becker „Kosmopolska i Kosmopolacy. W poszukiwaniu europejskiego domu. Eseje” - premiera książki i spotkanie z autorem w Warszawie data: 29/01/2020

29 stycznia (w środę) odbędzię się spotkanie z Arturem Beckerem, autorem wydanej w wydawnictwie UNIVERSITAS książki "Kosmopolska i Kosmopolacy. W poszukiwaniu europejskiego domu. Eseje".

Spotkanie z Arturem Beckerem poprowadzi Bogusław Chrabota, naczelny Rzeczypospolitej i przyjaciel autora.

"(...) to książka bardzo dzisiaj aktualna w Polsce, gdzie trwa bezpardonowa walka o naszą tożsamość: narodową, religijną, a nawet płciową. Oświeceniowa wersja polskości, bo również za taką można uznać ofertę kosmopolskości Artura Beckera, polskości otwartej, przyjaznej ludziom innych nacji i religii, mądrej dorobkiem myśli europejskiej jest projektem – i naszą szansą na XXI wiek''.

prof. Marek Zybura – fragment Wstępu

Artur Becker urodził się w 1968 r. w Bartoszycach. W 1985 r. wyjechał na stałe do Niemiec. Pisze w języku niemieckim powieści, opowiadania, wiersze i eseje, regularnie publikuje we „Frankfurter Rundschau”, także tłumaczy. Większość jego powieści związana jest tematycznie z Warmią i Mazurami. W Niemczech opublikował do tej pory kilkanaście powieści, nowele oraz tomiki wierszy. W Polsce ukazały się dotychczas dwie z jego powieści: Kino Muza (Borussia, Olsztyn 2009) oraz Nóż w wódzie. Pieśń o topielcach (Borussia, Olsztyn 2013).

Spotkanie odbędzie się w o godz. 18.00 w Instytucie Goethego w Warszawie (ul. Chmielna 13 A, wejście od ul. Chmielnej 11, Warszawa).

Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Goethego w Warszawie przy wsparciu UNIVERSITAS.