Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję
|
Aktualności
ROK >
MIESIĄC >
Matki i córki dziś. Rozmowa Elżbiety Korolczuk i Sylwii Chutnik!
Matki i córki dziś. Rozmowa Elżbiety Korolczuk i Sylwii Chutnik! data: 11/03/2019
Pamiętam, jak moja matka zapytała mnie, dlaczego zostałam feministką. Była chyba pierwszą osobą, która zadała mi to pytanie nie po to, by mnie sprowokować, ale dlatego że była tego ciekawa. Miałam wtedy niespełna 30 lat i byłam mocno zaangażowana w ruch kobiecy, a ona chciała wiedzieć, z jakiego powodu poświęcam swój wolny czas, energię i pieniądze na walkę o prawa kobiet. Powiedziałam, że to ona wychowała mnie na feministkę, powtarzając mi, że powinnam być samodzielna, że mam prawo, a nawet obowiązek się kształcić, dążyć w życiu do spełnienia i szczęścia, i że jestem wystarczająco mądra i silna, żeby to mi się udało. Pokiwała głową bez słowa. Tak, tego właśnie mnie uczyła, ale czy wiedziała, dokąd zaprowadzą mnie te nauki?
 
Zapraszamy na spotkanie z dr Elżbieta Korolczuk, która jako jedna z niewielu badaczek podjęła się krytycznej analizy relacji matka-córka w kontekście zmian, jakim podlegają modele kobiecej tożsamości we współczesnej Polsce. 
 
Co to znaczy BYĆ MATKĄ CÓRKI? Jakie są DOŚWIADCZENIA CÓREK? Jak matki i córki rozumieją "BYCIE KOBIETĄ" i jak budują swoje miejsce w świecie, w którym płeć jest jednym z głównych punktów odniesienia? Jaką wersję KOBIECOŚCI przekazały nam matki, a jaką my przekazujemy córkom? Na te i inne pytania odpowie autorka "Matek i córek we współczesnej Polsce" w rozmowie z wyjątkową prowadzącą: Sylwią Chutnik!
 
3 kwietnia (środa), godz. 18.00, Cafe PoWoli, ul. Smocza 3 (róg Nowolipki), Warszawa. Wstęp wolny!

Projekt i wykonanie: YELLOWTEAM