Szkoła polityczna Studnickiego, Cata i Bocheńskiego. Debata!
Szkoła polityczna Studnickiego, Cata i Bocheńskiego. Debata! data: 01/03/2019
Nie zapominajmy również przy tym, że Mackiewicz jest dziś również – mimo stosunkowo młodego wieku – postacią historyczną. (…) torowanie przez jego artykuły w tępych łbach naszych dyplomatów drogi do porozumienia polsko-niemieckiego, to są rzeczy, których w przyszłym podręczniku historii pomajowej pominąć nie sposób. Zresztą rola historyczna Władysława Studnickiego jest także przecież ogromna i bardzo piękna, wpływ zaś jego pism na opinię publiczną nie jest zbyt wielki.

Adolf Bocheński był człowiekiem niewątpliwie genialnym. Wpływ jego na ludzi w Polsce ograniczał się do stosunkowo bardzo małego koła osób, wpływ na wypadki, na politykę polską, był żaden. Chcielibyśmy zawołać: gdyby selekcja ludzi działała w Polsce tak, jak działać powinna, ten młody człowiek winien był być naszym ministrem spraw zagranicznych, a nie ginąć jako podporucznik pod Ankoną.

JAK FORMUŁOWAĆ RACJĘ STANU?
wraz z Samorządem Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszamy
na debatę z udziałem:
Piotra Kimli,
Jana Sadkiewicza,
Leszka Sykulskiego
Piotra Zychowicza.

Przedmiotem dyskusji będzie
SZKOŁA POLITYCZNA STUDNICKIEGO, CATA I BOCHEŃSKIEGO.

28 marca 2019 roku (czwartek), godz. 18.30, Collegium Novum (Aula),
ul. Gołębia 24, Kraków. Wstęp wolny!

Partner i współorganizator wydarzenia: