Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję
|
Aktualności
ROK >
MIESIĄC >
Universitas na 28. Wrocławskich Targach Dobrych Książek!
Universitas na 28. Wrocławskich Targach Dobrych Książek! data: 02/12/2019
Zapraszamy na 28 Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Oto, co dla Was przygotowaliśmy!
 
6 GRUDNIA (piątek) GODZ. 17.00 SALA NIEBIESKA Opowieść o Barbarze Piaseckiej-Johnson – dziewczynie z Wrocławia. Spotkanie z Lilą Dmochowską
 
Spotkanie wokół książki "Kwiat Paproci. Opowieść o Barbarze Piaseckiej-Johnson" autorstwa wrocławianki Lili Dmochowskiej poprowadzi Agata Saraczyńska. Obie panie są absolwentami wrocławskiego Instytutu Historii Sztuki, który ukończyła również Barbara Piasecka-Johnson - znana w świecie kolekcjonerska dzieł sztuki, filantropka i wielka patriotka. Prelegentki pragną oderwać łatkę Kopciuszka od najbogatszej Polki, jaką przyklejono jej w Ameryce, której Piasecka-Johnson do końca swojego życia, a nawet po śmierci nie mogła się pozbyć. Legendarny kwiat paproci, to zupełnie inna opowieść niż bajka o Kopciuszku... 
 
Data i godziny podpisywania książek na stoisku: piątek 6 grudnia godz. 18.00-19.00 oraz sobota 7 grudnia godz. 15.00-16.00.
 
6 GRUDNIA GODZ. 18.00 SALA NIEBIESKA Heidelberg - Saloniki - Wrocław - drogi naukowe Ludwika i Hanny Hirszfeldów. Spotkanie z Urszulą Glensk 
 
Spotkanie wokół książki Urszuli Glensk „Hirszfeldowie. Zrozumieć krew”, nominowanej do tegorocznej Nagrody Literackiej NIKE, skupiające się na medycznej drodze Hirszfeldów: od Heidelbergu, przez Saloniki, aż po Wrocław. Rozmowę poprowadzi Grzegorz Gauden.
 
Data i godziny podpisywania książek na stoisku: piątek 6 grudnia godz. 19.00-20.00.
 
 7 GRUDNIA GODZ. 12.00 SALA ZIELONA Jak Polacy odkrywali starożytny Egipt? Wyprawa po skarb śladami Kazimierza Michałowskiego. Warsztaty wokół książki Moniki Kassner "Ludzie, których powinieneś znać, bo zmienili świat. Dwadzieścia wybitnych postaci z historii Polski". 
 
 
Warsztaty przeznaczone dla dzieci +6.  Korzystając z mapy, odczytując zaszyfrowaną wiadomość i układając związane z tematyką książki memo, znajdziesz pozostawiony przez Egipcjan skarb. 
 
Data i godziny podpisywania książek na stoisku: sobota 7 grudnia godz. 13.30-15.00
 
7 GRUDNIA GODZ. 15.00 SALA CESARSKA Pogromy w cieniu niepodległości. Spotkanie z Grzegorzem Gaudenem
 
Spotkanie wokół książki Grzegorza Gaudena „Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918” poprowadzi Urszula Glensk. Polski pogrom ludności żydowskiej we Lwowie miał miejsce 22 i 23 listopada 1918. „Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918” jest pierwszym obszernym studium poświęconym temu wydarzeniu, które w polskich opracowaniach historycznych jest albo całkowicie przemilczane, albo sprowadzane do fali rabunków dokonywanych głównie przez ukraińskich i żydowskich (!) bandytów oraz dezerterów z armii austriackiej w ogarniętym wojennym chaosem mieście.
 
Data i godziny podpisywania książek na stoisku: sobota 7 grudnia godz. 16.00-18.00.
 
 
Zapraszamy!

Projekt i wykonanie: YELLOWTEAM