Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję
|
Aktualności
ROK >
MIESIĄC >
(Urodzinowe) spotkanie z "Czarodziejem z podwórka"
(Urodzinowe) spotkanie z "Czarodziejem z podwórka" data: 03/12/2018
„Kazimierz Wiśniak jest osobą znaną. Nie tylko w Krakowie i nie tylko w Polsce. Dużo o nim napisano, ale przede wszystkim Wiśniak sam o sobie napisał. I dużo opowiedział. To wiedza niemal kanoniczna. Ale czy kompletna? Czy to wystarczy, by sylwetka wybitnego artysty, działającego grubo ponad pół wieku na wszystkim niemal polach sztuki wizualnej i wciąż wzbogacającego swoimi dziełami przestrzeń publiczną, w pełni się ukazała? 
(...) wszystko, co w sztuce Wiśniaka wydaje się proste, takim nie jest. To moje pierwsze odkrycie i źródło zadziwienia. I pierwsza pokusa, by ten paradoks rozwikłać. Nieustannie powracam do roli podwórka, ponieważ szukając klucza do późniejszej bogatej twórczości Wiśniaka, klucz ten tam właśnie odnalazłam."
 
Zapraszamy na niezwykłe (urodzinowe) spotkanie 11 grudnia (wtorek) 2018 roku w 87. rocznicę urodzin Kazimierza Wiśniaka o godz. 18:00 w Piwnica Pod Baranami wokół książki prof. Zofii Ratajczak „Kazimierz Wiśniak. Czarodziej z podwórka z obecnością bohatera tego biograficznego eseju. Wydarzenie uświetnią artyści Piwnicy, którzy wykonają piosenki do tekstów Kazimierza Wiśniaka, a poprowadzą Stanisław Radwan oraz Jerzy Illg
 
Spotkanie odbywa się w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
 
Wstęp wolny!
 
Książka już w przedsprzedaży z 35% zniżką! Możecie ją nabyć TUTAJ!
 
Książkę wydano we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Krakowem Miasto Literatury UNESCO:

Projekt i wykonanie: YELLOWTEAM