A to Planty właśnie.... Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Nowakowskim!
A to Planty właśnie.... Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Nowakowskim! data: 26/11/2018
Czym są Planty dla Krakowa? Łatwo odpowiedzieć: Planty to jeden z najważniejszych symboli miasta, w którym jest ich tyle, że trudno je wszystkie wyliczyć. Czy można sobie wyobrazić współczesny Kraków bez Plant? Odpowiedź jest równie prosta: nie!

Jak zatem Planty są dziś widziane? Postrzeganie ich tylko kategoriach i perspektywie miejskiej przestrzeni jest wielkim błędem: są one przecież przede wszystkim niemym świadkiem wszelkich ludzkich emocji i zdarzeń, od uniesień miłosnych poczynając, na zbrodniach kończąc. Gdyby plantowe drzewa umiały mówić! Widziały ludzi śmiejących się i płaczących, samotnych i nieszczęśliwych, w radosnej euforii po zdanym egzaminie na polonistyce przy Gołębiej 20... Widziały dostojne uniwersyteckie pochody do kolegiaty Świętej Anny, ale i tysiące bezdomnych śpiących na ławkach. Słyszały, jak dzwon Zygmunt bił w chwilach podniosłych – i wycie pijaczków, których rozpiera nienawiść lub miłość do klubu Cracovii lub Wisły. Te drzewa widziały i słyszały wszystko; nic, co ludzkie, nie jest w stanie ich zaskoczyć.

Andrzej Nowakowski w monumentalnym albumie "Planty krakowskie" spróbował zmierzyć się z pytaniem: "CZYM DLA MNIE SĄ PLANTY?". Postarał się udowodnić oczywistą prawdę, że są po prostu PIĘKNE.

Zapraszamy na SPOTKANIE Z ANDRZEJEM NOWAKOWSKIM i PREMIERĘ ALBUMU "PLANTY KRAKOWSKIE" na I Targach Książki o Sztuce w MOCAK-u | Art Book Fair at MOCAK. To tu po raz pierwszy pokazane będzie największe przedsięwzięcie wydawnicze Universitasu w roku 2018, o którym opowie sam jego pomysłodawca i realizator.

9 grudnia (niedziela) 2018, godz. 12.00 stoisko Universitasu!

Przypominamy, że album jest już w przedsprzedaży z 20% zniżką. Na hasło SWIETO_PLANT 40% zniżki TUTAJ.