"Książka moich rozczarowań" bohaterem programu "Polak Potrafi"
"Książka moich rozczarowań" bohaterem programu "Polak Potrafi" data: 04/11/2018

Cezary Polak: W "Książce moich rozczarowań" ciągle przewija się motyw szybkiej jazdy autem. Czy to forma współczesnego przeżywania bycia rycerzem? A może metafora niebezpieczeństwa, które się czai; pędu odurzającego ówczesnych Polaków? Czy Cat-Mackiewicz był miłośnikiem czterech kółek?

Jan Sadkiewicz: Mackiewiczowa fascynacja motoryzacją przypomina o innym wątku jego biografii, mianowicie jego kampanii na rzecz dozbrojenia armii polskiej (w tym: jej zmotoryzowania), za którą ostatecznie wylądował w Berezie, i której niepowodzenie jest jednym z tych rozczarowań, o których mówi tytuł książki…

Podcast audycji "Polak potrafi" z udziałem Jana Sadkiewicza znajdziecie TUTAJ:

Książkę, będącą bohaterem audycji, znajdziecie TUTAJ.