Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję
|
Aktualności
ROK >
MIESIĄC >
Najbardziej prorocza książka polityczna, jaka powstała w Polsce, od dziś dostępna przedpremierowo 35% taniej
Najbardziej prorocza książka polityczna, jaka powstała w Polsce, od dziś dostępna przedpremierowo 35% taniej data: 30/07/2018

Elementarna uczciwość ludzka nie pozwalała mi o tej książce zamilczeć. Była ona wydana latem 1939 roku! Zwróć czytelniku uwagę na datę: latem 1939. Apelując do czytelnika nie zwracam się do młodzieży, która tych czasów nie pamięta lub źle pamięta. Zwracam się tylko do tych, którzy je dobrze pamiętają i uczciwie zechcą sobie przypomnieć całą tę atmosferę „silni, zwarci, gotowi” i przeciwstawić jej tę osamotnioną, proroczą wizję, którą wtedy wypowiadał ten najstarszy z naszych publicystów. Książka była oczywiście przez rząd gen. Składkowskiego w całości skonfiskowana. Nie wolno było przewidywać... słusznie. Ale patriotą nie jest ten, kto wszystko widzi w różowych kolorach, naród do szaleństwa namawia i różne bzdurstwa wygaduje, lecz patriotą prawdziwym jest ten, kto o Polskę dbał i drżał nad jej losem, jak ojciec nad słabym dzieckiem.

Tak o książce Władysława Studnickiego "Wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej" pisał Stanisław Cat-Mackiewicz.

Już dziś można ją zamówić w naszej księgarni przedpremierowo z 35-procentowym rabatem (oficjalna premiera 23.08.2018 - przedpremierowe zamówienia są już realizowane).

Projekt i wykonanie: YELLOWTEAM