Wieczór poezji Bolesława Leśmiana
Wieczór poezji Bolesława Leśmiana data: 23/11/2017

W 2017 roku mija 80. rocznica śmierci Bolesława Leśmiana i zarazem 140. rocznica jego urodzin.

W związku z tym Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych UNIVERSITAS oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają na wieczór poetycki, który odbędzie się w czwartek 23 listopada o godz. 18.00 w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie. Spotkanie będzie mieć formę recytacji wybranych wierszy Bolesława Leśmiana przez wybitne osobistości krakowskiego świata kultury: Annę Dymną, Bronisława Maja oraz Krzysztofa Orzechowskiego.

Odbędzie się także prezentacja jubileuszowego tomiku wierszy Poety – opatrzonego komentarzem znawców twórczości Leśmiana (Anny Czabanowskiej-Wróbel, Michała Głowińskiego, Elizy Kąckiej, Michała Pawła Markowskiego, Mariana Stali, Władysława Stróżewskiego, Adama Zagajewskiego) oraz fotografiami autorstwa Andrzeja Nowakowskiego – wydanego niedawno nakładem wydawnictwa UNIVERSITAS oraz Narodowego Centrum Kultury:

„Lecz nie było już świata…”. Miłość i śmierć. Wiersze

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia tomu w cenie promocyjnej.