Projekty Komparatystyki
Projekty Komparatystyki data: 27/10/2016
Autorów zainteresowanych publikacją książki w TAiWPN Universitas w ramach serii Projekty Komparatystyki prosimy o przesłanie materiałów w wersji elektronicznej na adres kierownika redakcji Universitas, Jana Sadkiewicza (e-mail: janek@universitas.com.pl).

PROJEKTY KOMPARATYSTYKI

Seria wydawnicza prezentująca najnowsze tendencje w badaniach porównawczych i nowoczesne nurty komparatystyki. Gromadzi monografie autorskie i zbiorowe poświęcone komparatystycznym ujęciom zagadnień literackich, zjawisk intermedialnych, relacji międzykulturowych. Jest rezultatem rosnącego zainteresowania refleksją komparatystyczną w wielokulturowej i wielomedialnej rzeczywistości, a zarazem traktowania (po)nowoczesnej komparatystyki jako ważnej dziedziny badań literaturoznawczych i kulturo-znawczych we współczesnej humanistyce. Seria wydawnicza powstała z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Komparatystyki Literackiej.

Wydane tomy:

3. Transpozycje. Muzyka w nowoczesnej literaturze europejskiej, red. A. Hejmej, T. Górny, cena 44,90 zł.
4. Romantyzm środkowoeuropejski w kontekście postkolonialnym, cz. II, red. M. Kuziak, B. Maciejewski, cena 44,00 zł.

Planowane tomy:
6. Między dyskursami, sztukami, mediami. Komparatystyka jutra, red. E. Szczęsna, P. Kubiński, M. Leszczyński [2017].